Przez dwa dni na pływalni CRS Bielany przy ulicy Lindego odbywały się zawody pływackie. Startowali zawodnicy z roczników od 2000 do 2004. Organizatorem był Warszawsko – Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki.

Zawody przeprowadzone w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęły się  7 czerwca. Pierwsi zawodnicy wystartowali o godzinie 9.15.  Rywalizowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Pływano na różnych dystansach. Najkrótszy liczył 50, a najdłuższy 1500 metrów. Popłynęli na nim  chłopcy. Najdłuższy dystans dla dziewcząt mierzył natomiast 800 metrów.

Następnego dnia zawody kontynuowano. Zawodniczki i zawodnicy pływali stylem zmiennym, klasycznym, dowolnym, motylkowym i grzbietowym. Startowały również sztafety 4×100 i 4×200 metrów.

W zawodach mogli uczestniczyć zawodnicy zgłoszeni przez warszawskie kluby.  Pierwszych trzech zawodników w każdej konkurencji i w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy i medale.

Tradycyjnie już nie zawiedli sportowcy z Bielan. W konkurencjach do których zostali zgłoszeni zajmowali najczęściej czołowe miejsca.

 

Klasyfikacja medalowa

klasyfikacja medalowa