W ramach projektu „Pływamy Razem dla Bielan” na basenie przy ulicy Conrada odbyły się 8 marca mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 80. Uczniowie rywalizowali o Puchar Dyrektora szkoły w dwóch grupach wiekowych.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany. Otwarcia turnieju dokonali zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz dyrektor szkoły Beata Sinicyn. W ceremonii otwarcia uczestniczyli także zastępca dyrektora CRS Bielany Agnieszka Pawlak, Sylwia Czerwonka oraz Dariusz Czerwonka z UKS G-8 Bielany.

– Cieszę się, że po raz czwarty odbywają się zawody cyklu „Pływamy razem dla Bielan” – powiedział zastępca burmistrza Grzegorz Pietruczuk. – W tych zawodach każdy start jest zwycięstwem. Pamiętajcie też o zasadach Fair Play, bo to w sporcie jest najważniejsze – dodał.

Pierwsi zawodnicy przystąpili do zmagań o godzinie 10.30. Startowali chłopcy i dziewczęta z roczników 2005 – 2010. Tak jak zaznaczyliśmy wcześniej zostali oni podzieleni na dwie grupy (młodsza grupa: 2007-2010 oraz starsza: 2005-2006). Dla młodszych pływaków przewidziano konkurencje w stylu dowolnym oraz w grzbietowym. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta musieli pokonać dystans 25 metrów. Dla grupy starszej dystans wydłużono do 50 metrów. Starsi oprócz rywalizacji w stylu grzbietowym i dowolnym popłynęli ponadto w stylu klasycznym.

Dla wszystkich uczestników zawodów przygotowano słodkie upominki. Pływacy i pływaczki, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc w każdej z konkurencji otrzymali dyplomy. Za trzy pierwsze miejsca dekorowano medalami. Najlepszy zawodnik oraz najlepsza zawodniczka całej imprezy otrzymali puchary. W grupie młodszej zostali nimi: Magdalena Lempke i Alexander Niwiński. Natomiast w grupie starszej puchary zdobyli: Marta Robak oraz Mateusz Jedliński.