W zawodach pływackich na basenie przy ulicy Conrada wzięło udział ponad 100 uczestników.  Impreza  odbywająca się w ramach projektu „Pływamy razem dla Bielan” była jednocześnie mistrzostwami Szkoły Podstawowej nr 52.

Rywalizowano  na różnych dystansach w kategorii chłopców i dziewcząt. Otwarcia zawodów dokonał zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk w towarzystwie Dyrektor szkoły Moniki Grabowskiej.  Uczniom nie brakowało ambicji. Główną nagrodą był Puchar Dyrektora Szkoły.
– To świetna impreza, aktywizująca dzieci i wyzwalająca w nich sportowego ducha – ocenił Grzegorz Pietruczuk – O zainteresowaniu pływaniem ze strony uczniów bielańskich szkół świadczą też wyniki osiągane przez Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany.

Uczniowie rywalizowali  w stylu dowolnym oraz grzbietowym na dystansie 25 metrów. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymywała medale za zajęte miejsca. Najlepsza zawodniczka i zawodnik otrzymali Puchar Dyrektora SP 252 (za najlepszy wynik).  Dla wszystkich uczestników przygotowano zaś słodycze i pamiątkowe medale.