W CRS Bielany 15 lipca był kolejnym dniem akcji Lato w Mieście. Tym razem oprócz gier sportowych i zabaw w  hali sportowej  przy ulicy Lindego zorganizowano dla dzieci pogadanki na temat zdrowego odżywiania.

Spotkanie z  dziećmi poprowadził menadżer sportu w CRS Bielany i zarazem specjalista od odżywiania i suplementacji Robert Banasiuk. Dzieci aktywnie włączały się do dyskusji. Na dużym ekranie wyświetlano  slajdy zawierające informacje o zdrowym odżywianiu, a uczestnicy bez specjalnych zachęt omawiali kolejne zagadnienia. Do rozmów  z dziećmi włączyła się również dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak- Gałkowska.

Podczas prezentacji dzieci mogły dowiedzieć się co robić by być zdrowym i szczupłym na długie lata, jakie są ogólne zalecenia żywieniowe dla dzieci oraz jak ważny jest ruch w prawidłowym rozwoju psychofizycznym, sen i zbilansowane żywienie.

Chcąc sprawdzić co uczestnicy zapamiętali i jakie wnioski wyciągnęli z pogadanki, zaproszono ich do stołu zastawionego różnymi potrawami, aby przygotowali zestawy zawierające zdrową żywność. Dzieci spisały się doskonale. Na talerzykach znalazły się produkty wśród których dominowały warzywa i owoce, które dzieci mogły zjeść.    

 Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci plecaczków, baloników oraz opasek odblaskowych.

 

Stoły w kolorystyce granatowej zastawione owocami.

Grupa dzieci słuchająca pogadanki oraz 3 osoby dorosłe.

Grupa dzieci słuchających pogadanki na hali sportowej.