Nawet deszczowa pogoda nie pokrzyżowała spotkania dzieci z warszawskimi policjantami. Co prawda spotkanie przeniesiono z placu CRS Bielany przy ulicy Conrada 6 do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 352, ale poza tym wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Spotkanie zorganizowane 10 sierpnia przez CRS Bielany miało typowo informacyjny i edukacyjny charakter. Udział w nim wzięły dzieci uczestniczące w sposób zorganizowany w akcji Lato w mieście. Z dziećmi rozmawiały sierżant Aleksandra Kalas i aspirant Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa 5 przy ulicy Żeromskiego na Bielanach. Jako, że mamy wakacje tematyka była również typowo letnia.

– Dzisiejsze spotykanie odbywa się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – mówi aspirant Kamila Szulc. – Akcja ta jest prowadzona od kilku miesięcy, chociaż z dziećmi spotykamy się już od wielu lat i rozmawiamy o różnych sprawach.

Żywiołową dyskusję poprzedził pokaz wyposażenia policjantów oraz ogólna informacja na temat tego czym zajmuje się policja. Potem dzieci dowiedziały się gdzie należy się kąpać, jak wyglądają miejsca strzeżone i jak są oznakowane, dlaczego nie należy skakać do wody i co to jest szok termiczny. Dzieci z kolei pytały jak pomóc tonącemu. Policjantki w niezwykle przystępny sposób poinformowały, gdzie telefonować w razie zagrożenia i jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą.

Warto dodać, że podobne spotkania są organizowane w CRS Bielany od wielu lat.