Pływalnia CRS Bielany była w dniach 27-28 marca areną zmagań zawodników rywalizujących w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Imponująca była zarówno liczba uczestników jak i  kibicujących. W zawodach wzięły udział reprezentacje 18 dzielnic Warszawy.

W sumie finałowa rywalizacja została podzielona na dwa dni. Pierwszego dnia startowali zawodnicy i zawodniczki z roczników 2005 – 2008.  Kolejny dzień  przeznaczono na zmagania dziewcząt i chłopców z roczników 2002-2004.

W otwarciu zawodów  oprócz dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak – Gałkowskiej   uczestniczył także przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego  Warszawy I Województwa Mazowieckiego Jan Dorosiewicz oraz zastępcy burmistrza dzielnicy Bielany: Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.

Liczba startujących  robiła wrażenie. Pierwszego dnia startowało 144 chłopców i 144 dziewcząt. Następnego dnia 108 zawodniczek i 108 zawodników.  Dla  pasjonatów statystyk podamy, że oznaczało to, iż w zawodach uczestniczyło ponad pół tysiąca młodych pływaków i pływaczek.

Zawodnicy z roczników 2007 i 2008 startowali na dystansach 25 metrowych.  Rywalizowali w stylu dowolnym i w grzbietowym. Starsi zawodnicy zarówno  pierwszego jak i drugiego dnia pływali na dystansie 50 metrów.  Startowali w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Odbyły się również sztafety 8×25 metrów oraz 6x 25 metrów.

Dla zwycięzców przygotowano medale oraz wspaniałe puchary.

Świetnie spisali się zawodnicy reprezentujący Bielany. W większości wyścigów stawali na podium. Przełożyło się to również na klasyfikację drużynową.

Zawodnicy Bielan zwyciężyli drużynowo zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt w młodszej grupie wiekowej (roczniki 2005 -2008). W grupie starszej (roczniki 2002-2004) chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a dziewczęta drugie, ustępując jedynie zawodniczkom ze Śródmieścia. Młodzi pływacy reprezentujący Bielany zdominowali zatem większość konkurencji.