Pomysł zorganizowany z wielkim rozmachem wywołał duże zainteresowanie, stanowił rodzinne powitanie wiosny oraz okazję do świetnej zabawy dla całych rodzin.

O niezapomniane wrażenia zadbali organizatorzy: ZwalczNude.pl oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Podczas pikniku na rodziny czekały bezpłatne, niepowtarzalne, kolorowe atrakcje: skakańce, paintball laserowy, escaperoom, warsztaty kulinarne, zajęcia taneczne, planszówki, fotobudka, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty mydlarskie, dużo sportu, a nawet rekonstrukcje historyczne!
Piknik okazał się jednak nie tylko okazją do znakomitej zabawy. Oprócz tego dzieci mogły nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Dzięki ekspertom ze strefy Ciepła Veolia dowiedziały się skąd w naszych domach bierze się ciepło, była również okazja do spotkania z bohaterami programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching. Helen Doron zaprezentowała swoją metodę nauki języka angielskiego. Matplaneta pokazała jak uczynić matematykę przyjaźniejszą, a TwójRobot.pl zaprezentował walki sumo robotów.

Oczywiście to tylko mała próbka dostępnych w czasie pikniku atrakcji. Były również warsztaty przyrodnicze i zabawy logiczne, a Projektanci Dzieciom zaprezentowali najnowsze trendy mody dla najmłodszych.
Piknik w CRS Bielany był częścią projektu realizowanego w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential, które w tym roku odbywały się od 18 do 20 marca. Objęty był Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka, podobnie jak i inne wydarzenia w ramach tegorocznego projektu przygotowanego we współpracy z miastem stołecznym Warszawa.
Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina. Z zainteresowaniem uczestniczył też w imprezie, zachęcając do tego innych.
Jak podkreśliła dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak – Gałkowska – Piknik okazał się nie tylko dobrą propozycją spędzenia wolnego czasu, ale był również doskonałą okazją do poznania nowych rzeczy i zdobycia ciekawej wiedzy.
Od siebie możemy tylko dodać, że dobre pomysły mają to do siebie, że z reguły się udają. I chociaż brzmi to jak truizm, to uczestnicy pikniku przekonali się, że jest jak najbardziej prawdziwe.