Przez dwa dni 17 i 18 września w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego odbywał sięturniej siatkarski. Honorowy patronat nad zawodami objął Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany.

W Turnieju o Puchar Przechodni KS METRO WARSZAWA rywalizowali sportowcy z rocznika 2008 i młodsi. Precyzyjnie ujmując 168 zawodników. W zawodach wzięły udział drużyny: Resovii Rzeszów, Sparty Kraków, Avii Świdnik, MDK Warszawa, AZS Olsztyn, SUKKS Suwałki, Olimp Ostrołęka, Energetyka Poznań, Tytanów Białystok oraz trzy zespoły Metra Warszawa. W sumie 12 drużyn. W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Później rywalizacja odbywała się w systemie Play Off.

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Metro Warszawa. Współorganizatorami: Urząd Dzielnicy Bielany, PLS, LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie oraz CRS Bielany.

Zwycięzca został wyłoniony drugiego dnia zawodów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy, pierwszy zespół Metra. Podopieczni Trenera Łukasza Wasąga w finale pokonali drużynę SUKSS Suwałki. Wszystkie zespoły otrzymały puchary. Trzy najlepsze drużyny zostały ponadto udekorowane medalami. Tym samym 26 Turniej o Puchar Przechodni KS Metro Warszawa przeszedł do historii.

zawodnicy podczas turnieju siatkarskiego. zawodnicy podczas turnieju siatkarskiego. zawodnicy podczas turnieju siatkarskiego. zawodnicy podczas turnieju siatkarskiego. zawodnicy podczas turnieju siatkarskiego.