W niedzielę 25 października w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się warsztaty z samoobrony dla kobiet.


Zostały one poprowadzone przez instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Ronin Team, p . Zbigniewa Zająca – trenera klasy mistrzowskiej Ju-Jitsu 6 DAN oraz trenera judo 5 DAN, instruktora samoobrony, p. Romana Pasierowskiego – instruktora wyszkolenia taktyki i technik interwencyjnych Straży Miejskiej, instruktora krav maga 1 DAN oraz p. Agatę Szczerbę – wicemistrzynię świata w tańcu, instruktora gimnastyki artystycznej. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt pań, które przećwiczyły kilkanaście różnych sposobów obrony na najczęściej spotykane ataki. W atmosferze zabawy i sportu, mogły dowiedzieć się jak poradzić sobie w sytuacji realnego zagrożenia, jak zachować się pod wpływem stresu oraz wyzbyć się syndromu ofiary. Mimo panującej sytuacji, warsztaty zostały przeprowadzone bezpiecznie z zachowaniem należytych odstępów, a panie ćwiczyły w tych samych parach przez całe warsztaty.
Podczas warsztatów, uczestniczki poznały sposoby uwalniania się z obchwytów za nadgarstki, jak reagować na atak z przodu i z tyłu, duszenie a także jak bezpiecznie przewrócić na plecy.

 

Zdjęcia: Leszek Tomaszewski