W hali sportowej CRS Bielany  przez dwa dni odbywał się siatkarski festiwal. Imprezę we współpracy z dzielnicą Bielany przygotowały sekcje siatkarskie Legii Warszawa oraz warszawskiej Sparty.

Festiwal rozpoczął się 19 maja od zawodów  w tak zwanych rzucankach. W kategorii tej rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008.  Następnie grały ze sobą siatkarskie dwójki z rocznika 2007. W każdym z meczów można było wykonać maksymalnie dwie zmiany. Mecz trwał do uzyskania przez zwycięską drużynę 25 punktów. Dzień później w trójkach zagrały siatkarki i siatkarze z rocznika 2006. Ogółem w zawodach wzięło udział około 200 zawodników.

– Naszym celem jest propagowanie siatkówki i wyszukiwanie talentów –  powiedział organizator zawodów Robert Wójtowicz z Legii Warszawa. – Zachęcamy  również dzieci  do gry w klubach sportowych i rozwijania umiejętności.

Dla zwycięzców przygotowano medale i puchary. Były również nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki.

Zwycięzców dekorowali: zastępca burmistrza Grzegorz Pietruczuk, dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska, Robert Wójtowicz z Legii Warszawa i wiceprezes MUKS Sparta Warszawa Zygmunt Chajzer.

– Siatkówka to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. – To również super zabawa. Udowodnił to zorganizowany w naszej dzielnicy festiwal siatkówki. Dopisała frekwencja, a pomysł okazał się na tyle dobry, że warto kontynuować go w następnych latach.