W hali sportowej CRS Bielany 18 grudnia 2021 roku odbył się Integracyjny Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Fundację dla Wolności oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Dzielnicy Bielany. Termin turnieju nie był przypadkowy. W tym dniu obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Migranta.

Wszystkich uczestników łączyło przekonanie, że w sporcie nie chodzi tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o fair play i integrację. W każdej drużynie grało 6 osób: pięć w polu i bramkarz.

Zawody otworzyli: Anna Szymczak-Gałkowska – Dyrektor CRS Bielany, znany komentator piłkarski Andrzej Strejlau, Krzysztof Jarymowicz z Etnoligi i Robert Banasiuk menadżer sportu w CRS Bielany. Udział w turnieju był bezpłatny. Ostatecznie w rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn. Jedną z nich była drużyna z Grzegorzem Pietruczukiem Burmistrzem Dzielnicy Bielany na czele. W każdej grali wspólnie mężczyźni z kobietami, w większości migranci i migrantki z kilkudziesięciu krajów, m.in. Ekwadoru, Kolumbii, Argentyny, USA, Maroka, Senegalu, Nigerii, Finlandii, Turcji, Uzbekistanu czy Indii. To osoby, które z różnych powodów przyjechały do Polski i znalazły swój dom w Warszawie, a na co dzień grają w piłkę w Etnolidze. Gościem specjalnym imprezy była ekipa Legia Amp Futbol. Po całodniowych zmaganiach byliśmy świadkami wyrównanego finału, w którym zmierzyły się dwie drużyny latynoskie. Ostatecznie po puchar sięgnęła La Gozadera pokonując przyjaciół z Gran Colombia 1:0. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymali pamiątkowe medale. Wręczono również drużynową nagrodę Fair Play oraz wyróżniono najlepszych. zawodników i zawodniczki. Najważniejsze nie były jednak puchary, lecz dobra zabawa i integracyjna atmosfera. Gośćmi turnieju były dzieci uchodźcze z ośrodka dla cudzoziemców „Dębak-Podkowa Leśna”. Dwudziestka podopiecznych Fundacji dla Wolności wzięła udział w grach, konkursach oraz zabawach przygotowanych przez piłkarzy i piłkarki.

Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym. Cieszy nas bardzo fakt, że 96 % zawodników było zaszczepionych.

My szczególnie dziękujemy naszej drużynie. Jesteśmy dumni z naszej bielańskiej drużyny Urzędnicy i przyjaciele. Serdecznie gratulacje Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany, Maciej Hartfil – Kanclerz AWF Warszawa, Tomasz Sybilski – Radny m. st. Warszawy, Michał Obukiewicz, Michał Bigajski, Agnieszka Misztal, Daniel Rosiński.

Więcej zdjęć znajduje się na fanpage CRS Bielany.