Nie mało działo się 3 grudnia w CRS Bielany przy ulicy Lindego.  Wielu gości pojawiło się znacznie wcześniej niż zaplanowano imprezę. Ta rozpoczęła się o godzinie 11.00.

 

Bielańskie Sportowe Mikołajki dla Seniorów, bo taką nazwę nosiła impreza, były wręcz nasycona atrakcjami. Zadbali o nie organizatorzy. Zaczęło się od tańców i konkursów z nagrodami. Konkursy towarzyszyły również projekcjom filmów o tematyce zdrowotnej. Jak sama nazwa wskazywała nie mogło zabraknąć akcentów typowo sportowych. Była możliwość poćwiczenia jogi oraz fitness z wykorzystaniem różnego rodzaju przyrządów. W użyciu pojawił się m.in.: gymstick, piłki, gumy i ciężarki. Po przerwie przeznaczonej na poczęstunek powrócono do zajęć fitness. Tym razem jednak w odmianie agua fitness. Zajęcia te odbyły się na pływalni. Na koniec można było poznać teoretyczne i praktyczne tajniki Nordic Walking.

 

Organizatorzy, którymi byli Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, CRS Bielany oraz TKKF „Chomiczówka” zadbali o seniorów także w inny sposób.. Uczestnicy Mikołajków mogli skorzystać z badania ciśnienia tętniczego, badań tkanki tłuszczowej oraz z porad dietetyka. Znalazł się również czas na profesjonalnie zademonstrowany pokaz ratownictwa medycznego. Zadbano również o dobre samopoczucie uczestników. Każdy otrzymał wodę, czekoladę , banana i drobny upominek.

 

Cel, jakim była promocja zdrowego stylu życia został w opinii uczestniczących w Mikołajkach seniorów pokazany i zareklamowany w bardzo ciekawy sposób.

Należy wspomnieć, że na wstępie imprezy nastąpiła Ogólnopolska inauguracja programu „Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych”. Nie zabrakło znakomitych gości. W inauguracji uczestniczyli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Jarosław Pinkas, prof.dr.hab. med. Zbigniew Gaciong i prezes warszawskiej Izby Aptekarskiej Michał Byliniak. Ze strony CRS Bielany obecna była dyrektor Anna – Szymczak Gałkowska, a ze strony zarządu dzielnicy Włodzimierz Piątkowski.