Z rozmachem CRS Bielany rozpoczęło inaugurację akcji „Lato w Mieście”. W imprezie zorganizowanej 28 czerwca w hali sportowej przy ulicy Lindego wzięło udział ponad 200 dzieci.

Sportowe wakacje, bo taką nazwę nosiła impreza, rozpoczęły się już o godzinie 9.30 z udziałem dzieci z wakacyjnych punktów edukacyjnych uczestniczących w akcji „Lato w mieście”. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji.

Imprezę otworzył  zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.  Instruktażu jak się bezpiecznie bawić i informacji jakie zabawy czekają na uczestników udzieliła natomiast dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska.

– Czy chcecie się już bawić? – zapytała dzieci.

A kiedy odpowiedziało jej chóralne „taak”, zabawa rozpoczęła się na całego.

Oprócz ogromnej zjeżdżalni dla dzieci przygotowano dwa tory przeszkód. Do pierwszego   pneumatycznego  toru przeszkód z dmuchanymi kulami ustawiła się natychmiast długa kolejka. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się jednak i drugi tor, którego częścią był slalom taczkami pomiędzy beczkami.

Uczestnicy mogli również pochodzić na szczudłach, pochwalić się zręcznością w hula hoop i w kontekście odbywających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej poćwiczyć strzelanie karnych do bramki.

Nie zabrakło oczywiście oryginalnych konkurencji. Odbywały się wyścigi w workach, wyścigi na siedząco na piłkach oraz sprawdzenie celności oka polegające na rzucaniu woreczkami do celu.

Głównym celem naszej imprezy było jednak zapewnienie dzieciom dobrej zabawy i atrakcyjnego początku wakacji.