W pierwszą środę kwietnia odbyło się interesujące spotkanie władz dzielnicy z zawodnikami sekcji pływackiej UKS G-8 Bielany. W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak – Gałkowska.

Zawodnicy z sekcji pływackiej UKS G-8 Bielany świecą triumfy na arenie krajowej i  międzynarodowej. Spotkanie, które odbyło się 5 kwietnia było okazją do podsumowania osiągnięć   młodych sportowców.

Spotkanie zostało połączone z uroczystym śniadaniem. Do Restauracji przy ulicy Płatniczej przybyło  około 30 zawodników. Byli wśród nich mistrzowie kraju i rekordzista świata.

Władze dzielnicy reprezentowali zastępcy burmistrza: Grzegorz Pietruczuk oraz Włodzimierz Piątkowski. Przez blisko dwie godziny trwała ożywiona rozmowa. Spotkanie od gratulacji i życzeń dalszych sukcesów rozpoczął Grzegorz Pietruczuk. Za wsparcie zawodników i Klubu podziękowała w imieniu UKS G-8 Bielany Sylwia Czerwonka.

Potem do dyskusji włączały się kolejne osoby. Wielokrotnie głos zabierał trener Paweł Wołkow pracujący z młodzieżą od 14 lat. Wymieniając największe osiągnięcia zawodników  zachęcał do dyskusji również młodzież. Pochwalić się było czym. Na sali znajdowali się sami  medaliści i mistrzowie. Wśród nich był Kacper Stokowski rekordzista świata juniorów  na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Przy sąsiednim stoliku siedział Filip Orlicz zdobywca wszystkich złotych medali w trakcie jednych mistrzostw kraju.  Zdobył on tzw. koronę kraula, wygrywając po kolei wszystkie konkurencje w stylu dowolnym (50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 1500 m). Kilka metrów dalej można było zauważyć kolejnych wielokrotnych medalistów: Bartosza Piszczorowicza, Weronikę Gotowską oraz mistrzynię tegorocznych Zimowych Mistrzostw Polski na 200 metrów stylem dowolnym Julię Klonowską. Byli również członkowie Kadry Narodowej. Nie sposób wszystkich wymienić, ale takie zagęszczenie na metr kwadratowy utytułowanych zawodników nie zdarza się często. Większość młodych sportowców na co dzień uczy się w Zespole Szkół nr 52, gdzie dyrektorem jest Jan Orłowski oraz  w Zespole Szkół  nr 50 którą kieruje Dorota Grabiec.  Udział w spotkaniu wzięła również dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska. To właśnie na obiektach CRS trenują zawodnicy UKS G-8 Bielany.

Należy zauważyć, że wielu z obecnych zawodników rozpoczęło już przygodę z  pływaniem seniorskim. Z powodzeniem startują oni w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i co  najważniejsze kontynuują passę sukcesów.