W sobotę 21 grudnia 2019 r. w hali przy ul. Lindego 20 odbył się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej – Dopóki piłka w grze „dla Górala”, o puchar Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.


Celem turnieju była zbiórka pieniędzy na leczenie dla Funkcjonariusza Centralnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji „BOA”, Jacka Kurzei „Górala”, który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą.
Uroczystego otwarcia Turnieju, którego organizatorem była Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, dokonali: Andrzej Strejlau – wybitny komentator i trener, Anna Szymczak-Gałkowska – Dyrektor CRS Bielany oraz Andrzej „Pułkownik” Kuczyński – Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji.
W bardzo zaciętym i wyrównanym turnieju udział wzięło 11 drużyn służb mundurowych, m.in. z Policji, Straży Granicznej, SKW oraz gościnnie reprezentacja disco polo.

 

Do walki o główne trofea awansowały drużyny: Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, która ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce, KGP – 3 miejsce oraz reprezentacja OPP z Piaseczna, która w wielkim finale uległa reprezentacji KP w Milanówku.

 

Przed meczem o pierwsze miejsce w zawodach odbył się niezwykły pojedynek piłkarski, w którym rywalizowała ekipa CPKP „BOA” z drużyną składającą się z przedstawicieli reprezentacji biorących udział w turnieju. W drużynie „BOA” z opaską kapitana wystąpił Zastępca Dowódcy nadkom. Krzysztof Sowiński oraz obecni i emerytowani funkcjonariusze tej jednostki. Po bardzo pasjonującej grze mecz zakończył się zwycięstwem komandosów 2:1.

 

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy wytypowali najlepszego bramkarza, którym został zawodnik KGP Radosław Kalisz. Z kolei królem strzelców – Maciej Watkowski (strzelec 12 bramek) z KPP w Żurominie, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się funkcjonariusz CPKP „BOA” Paweł Cegiełko.

 

W sobotę odbyła się również licytacja przedmiotów policyjnych i sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka zawodnika Legii Warszawa Mateusza Wieteski oraz piłki nożne z autografami Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka, Andrzeja Strejlaua i Stefana Majewskiego.

 

Podczas uroczystego zakończenia turnieju organizatorzy wszystkie zebrane środki wraz ze  świątecznymi paczkami przekazali w formie czeku na ręce Jacka Kurzei „Górala” oraz przygotowali gigantyczny tort z nazwą ukochanej jednostki „Górala”.

 

Organizatorem tego szczególnego turnieju był Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA oraz CRS Bielany.

 

Podczas turnieju oczywiście nie zabrakło Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka i gospodyni obiektu Dyrektor CRS na Bielanach Pani Annie Szymczak-Gałkowskiej.