Hala sportowa CRS Bielany zmieniła się 18 listopada w arenę zmagań zawodników taekwondo. Impreza okazała się niezwykle  atrakcyjna. Efektowną rywalizację obserwowało z trybun mnóstwo widzów.

Imprezę pod nazwą „6 Puchar Comsae CKK” zorganizował Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego  we współpracy z Centrum Kultury Korei przy Ambasadzie Republiki Korei w Polsce. W wielogodzinnej rywalizacji mogły wziąć udział całe rodziny oraz zawodnicy indywidualni.   Swoje umiejętności zawodnicy  demonstrowali w konkurencjach Poomse. Dla klarowności należy dodać, że Poomse to ćwiczenia obowiązkowe opracowane przez mistrzów taekwondo w celu przekazania wiedzy o sztuce walki. Występują tu harmonijnie połączone techniki obrony i ataku o wzrastającym stopniu trudności. Kształtują one umiejętność walki z jednym lub z wieloma przeciwnikami. Poomse są również podstawowym elementem egzaminu na wyższe stopnie szkoleniowe, bądź mistrzowskie.

– Zawody stanowią jeden z Pucharów Polski rozgrywanych po to, aby wyłonić najzdolniejszych zawodników do Kadry Narodowej i Reprezentacji Polski w konkurencji Poomse – wyjaśnił Prezes Polskiego Związku Taekwondoo Olimpijskiego Artur Chmielarz.

Rywalizacja odbywała się bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W zawodach mogły wziąć udział zarówno dzieci, jak i osoby powyżej 50 roku życia. Oczywiście obowiązywał podział na kategorie wiekowe oraz według płci. Rywalizacja rodzinna odbywała się natomiast w parach rodzic-dziecko w czterech kategoriach uzależnionych od wieku dziecka.

Na każdej macie sędziował pięcioosobowy skład sędziowski. Trzy pierwsze miejsca honorowane były medalami. Ogółem przewidziano 51 kategorii.  Dla zawodników przygotowano 224 medale.

Ozdobą zawodów okazał się występ najlepszej na świecie grupy pokazowej Taekwondo „Kukkiwon Demo Team”.  Pokaz ten kończył tegoroczny pobyt  tego wyśmienitego zespołu w Polsce.

– Było to bardzo spektakularne wydarzenie – ocenił burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który pojawił się na imprezie. – Umiejętności zawodników można ocenić jako prawdziwą wirtuozerię dzięki czemu mogliśmy obejrzeć wspaniałe widowisko.