W hali sportowej CRS Bielany odbyły się 27 października zawody w taekwondo. Na starcie mogliśmy zobaczyć zawodniczki i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Impreza była finałem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Udział w rywalizacji wzięło około 200 uczestników.

W hali sportowej przy ulicy Lindego zrobiło się gwaro już od wczesnych godzin. Tak duża liczba uczestników spowodowała bowiem, że zawody należało rozpocząć bardzo wcześnie. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi zawodnicy startujący w kategorii żaków. Później rywalizowali młodzicy, a następnie juniorzy młodsi i juniorzy.

Poziom trudności stawiany przed startującymi był zróżnicowany i zależny od wieku. Rozgrywano konkurencje sprawnościowe, techniczne i taktyczne. Można było obejrzeć walki. Walki w wykonaniu młodszych zawodników miały uproszczony charakter, ale rywalizacja starszych była bardzo widowiskowa.

– Taekwondo Olimpijskie  dostarcza super wrażeń i jest na co popatrzeć – potwierdzali licznie zgromadzeni na trybunach widzowie. – Warto uczestniczyć w takich imprezach.

Rywalizacja trwała do wieczora. Tradycyjnie dla najlepszych zawodników przewidziano dyplomy i  medale.

– Zainteresowanie taekwondo wzrasta z każdym rokiem – skomentował organizator zawodów Tomasz Pyciarz. – Na treningi zgłaszają się nawet rodzice  z dziećmi w wieku przedszkolnym. Należy też podkreślić, że odbywa się finansowanie przez Urząd Dzielnicy Bielany zajęć o charakterze aktywizującym dla dorosłych.