Na Bielanach 21 września odbyły się zawody w aquahlonie i triathlonie. Pierwszą z konkurencji, jaką było pływanie rozegrano na basenie CRS Bielany przy ulicy Lindego. Potem zawodnicy przenieśli się do Lasku Młocińskiego, gdzie rywalizowano w bieganiu i jeździe na rowerze.

Zawody na pływalni otworzyli Grzegorz Pietruczuk Burmistrz dzielnicy Bielany  wraz z Robertem Banasiukiem z CRS Bielany i Andrzejem Neumanem z Wydziału Sportu Dzielnicy Bielany.
W aquathlionie mogli uczestniczyć zawodnicy urodzeni w roku 2004 i młodsi. Rywalizowano w pływaniu na 200 metrów i biegu przełajowym na 1 kilometr. W triathlonie w którym konkurowali zawodnicy urodzeniu w 2003 roku i starsi wymagania były większe. Uczestnicy musieli przepłynąć 400 metrów, przejechać na rowerze 12 kilometrów i dodatkowo przebiec 4 kilometry. Wyzwanie było zatem niebagatelne. Mimo tego do zawodów zgłosiło się około 120 zawodników i zawodniczek. Nie było jednak łatwo. Dla konkurencji w triathlonie wyznaczono limity czasowe. W pływaniu wynosił on 15 minut. Górny limit czasu dla jazdy na rowerze i biegu ustalono łącznie na 70 minut.
Należy dodać, ze zawody odbywały się w formule „na dochodzenie”. Stanowiło to uatrakcyjnienie rywalizacji. Czas startu w wyścigu rowerowym ustalany był na podstawie czasu pływania. Zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik w pływaniu startował jako pierwszy. Podobnie było ze startem do biegu. W rezultacie ten kto minął linię mety jako pierwszy zostawał zwycięzcą zawodów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale. Dla każdego przygotowany był również posiłek i napoje. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych aquthlonu i triathlonu otrzymali statuetki, a zdobywcy II i III miejsc dyplomy.Imprezę zorganizowała Fundacja Bieganie. Współorganizatorami byli Centrum Rekreacyjno- Sportowe Bielany oraz Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany.