Hala sportowa CRS Bielany stała się 19 października salą koncertową. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali na scenie pojawili się bohaterowie tego dnia – Trubadurzy.

Trubadurzy razem ze „Skaldami” i „Czerwonymi Gitarami” zaliczani są do najważniejszych polskich grup bigbitowych. W 2017 roku podczas koncertu w Teatrze Wielkim w Łodzi   artyści otrzymali od ministra kultury złote medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Przed występem głos zabrał Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. – Witamy Trubadurów, którzy goszczą na Bielanach po raz pierwszy – powiedział. – Zapraszamy do wspólnej zabawy. Burmistrz poinformował również o przewidzianych atrakcjach w ramach Bielańskich Dni Seniora.

Muzycy zagrali tego dnia w CRS Bielany dwa koncerty. Renoma zespołu, który na polskiej scenie muzycznej jest obecny od ponad pięćdziesięciu lat stanowiła duże wydarzenie. Świadczyła o tym chociażby  liczba słuchaczy i ich entuzjastyczne reakcje po każdej zagranej piosence. Przybyli mogli usłyszeć takie przeboje, jak: „Znamy się tylko z widzenia”, „Kasia” oraz „Cóż wiemy o miłości ”.

Zespół zagrał w czteroosobowym składzie. Na scenie wystąpili Sławomir Kowalewski, Marian Lichtman, Jacek Malanowski oraz Piotr Kuźniak, który w 1976 roku zastąpił Krzysztofa Krawczyka po jego ostatecznym odejściu z zespołu.

Na widowni można było dostrzec gospodynię obiektu, dyrektor CRS Bielany Annę Szymczak – Gałkowską.Koncertu wysłuchali także Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczukoraz bielańscy radni: Monika Szadkowska, Ewa Turek i Marcin Włodarczyk.