W hali sportowej CRS Bielany zakończył się 25. Turniej piłki siatkowej o puchar przechodni KS Metro Warszawa. W zawodach uczestniczyli chłopcy z rocznika 2007.

 

W  turnieju  trwającym trzy dni od 17 do 19 września rywalizowało kilkanaście zespołów z całej Polski, w tym czołowe drużyny z Mazowsza.  Zawodom patronował Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Historia turnieju liczy 25 lat, a pierwsze rozgrywki odbyły się w 1996 roku. Przez ten okres w rozgrywkach wzięło udział tysiące adeptów siatkówki. Niektórzy z nich trafili potem do reprezentacji Polski i grali w siatkarskiej Plus Lidze.

Szkoda tylko, że z powodów epidemicznych i obowiązujących w związku z tym obostrzeń zawody odbywały się bez udziału publiczności.

Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyła drużyna KS Metro I Warszawa pokonując w finałowym pojedynku zespół  AKS Resovia Rzeszów.  Trzecie miejsce przypadło drużynie Bzura Ozorków.

Zwycięski zespół prowadzony przez trenera Michała Pyrę wystąpił w składzie: Blomberg Kuba, Doliński Bartosz, Filip Piotr, Kaczyński Igor, Kamiński Jakub, Kowalczyk Mateusz, Kus Jakub, Niedbalski Bartek, Nosowski Krzysztof, Rózga Aleks, Sadowski Piotr, Szustowicz Maks, Szymosz Piotr, Warych Tomasz, Winiewski Antoni, Witak Bartłomiej.

Główne trofeum wręczył Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Wśród wręczających nagrody byli również Włodzimierz Piątkowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Anna Szymczak-Gałkowska – Dyrektor CRS Bielany, Radni: Monika Szadkowska, Krystian Lisiak i Marcin Włodarczyk oraz wicedyrektor LO Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego: Jan Orłowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć absolwenta Metra, obecnie zawodnika Projektu Warszawa – Mateusza Janikowskiego.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

 1. miejsce – KS Metro I Warszawa
 2. miejsce – AKS Resovia Rzeszów
 3. miejsce – Bzura Ozorków
 4. miejsce – ENEA Energetyk Poznań
 5. miejsce – AZS UWM Olsztyn
 6. miejsce – Piast Krotoszyn
 7. miejsce – Chemik Bydgoszcz
 8. miejsce – Akademia Siatkówki T.Wójtowicza
 9. miejsce – SMS Sparta Kraków
 10. miejsce – KS Metro II Warszawa
 11. miejsce – MOS WOLA Warszawa
 12. miejsce – Klub Sportowy Saska Warszawa
 13. miejsce – UKS 5 Wołomin
 14. miejsce – UKS Plas Warszawa

 

młodzi zawodnicy grający w piłkę siatkową grupa młodych siatkarzy wraz z osobami dorosłymi pozująca do zdjęcia grupa młodych siatkarzy wraz z osobami dorosłymi pozująca do zdjęcia