5 marca na terenie Kompleksu Boisk Wielofunkcyjnych Syrenka w Parku Olszyna z inicjatywy Fundacji dla Wolności / Etnoligi i CRS Bielany został rozegrany turniej Play Pro Ukraine.


W związku z agresją Putina na Ukrainę społeczność Etnoligi, a także piłkarze amatorzy z Bielan i innych dzielnic Warszawy postanowili spotkać się, aby zamanifestować swoją solidarność z uchodźcami i uchodźczyniami. Kilkadziesiąt osób z różnych krajów – oprócz Polaków i Ukraińców były osoby m.in. z Nigerii, Maroka czy Indii – rywalizowało przez niemal cały dzień. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy zespołu Białoruskie Nogi. Atmosfera na boisku była bardzo przyjacielska, bo nie o zwycięstwo chodziło. Wolontariusze Bednarskiej Szkoły Realnej przygotowali niebiesko-żółtą oprawę, uczestnicy mogli wysłać symboliczną wiadomość lub podpisać się pod wspólnym listem solidarności.

Turniej wsparli swoją obecnością: Grzegorz Napieralski Poseł na Sejm RP, @Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany, Zastępca Burmistrza Włodzimierz Piątkowski oraz Dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak- Gałkowska.

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka, który osobiście pogratulował sportowcom ich postawy i opowiedział o inicjatywach podejmowanych przez dzielnicę na rzecz osób z Ukrainy.

Zdjęcia otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa Jarymowicza z Etnoligii. Więcej można znaleźć na fanpage CRS Bielany.

 

Zawodnicy grający w piłkę na zielonej murawie boiska zewnętrznego pod hala pneumatyczna. Zawodnicy grający w piłkę na zielonej murawie boiska zewnętrznego pod hala pneumatyczna. Dwóch zawodników podających sobie rękę.