W Centrum Rekreacyjno-Sportowym odbyły się 24 lutego zawody triathlonowe.Ta niezwykle wymagająca dyscyplina była doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem sezonu.

W Indoor Triathlon Warszawa, gdyż taką nazwę nosiła impreza wzięło udział  54 zawodników. Warunkiem uczestnictwa było ukończenie 16 lat. Organizator, czyli Stowarzyszenie Pływackie Sebastiana Karasia, podzielił startujących na 9 grup. Na początek  uczestnicy mieli do przepłynięcia 750 metrów. Zaraz potem musieli pokonać 20 kilometrów na własnym rowerze wpiętym w trenażer, a na koniec przebiec 5 kilometrów na bieżni mechanicznej.

Wszystkie konkurencje odbywały się w zamkniętym kompleksie sportowym CRS Bielany, przy dobrej muzyce i grze świateł. Pierwsi zawodnicy wystartowali już o godzinie ósmej rano. Nie było łatwo! Dla każdej konkurencji wyznaczony został bowiem limit czasowy. W przypadku, gdy zawodnik nie zdołał przepłynąć wymaganego dystansu w czasie krótszym niż 20 minut, a po jeździe rowerem jego czas przekroczył 75 minut zmuszony był do zakończenia rywalizacji.  Na szczęście uczestnicy byli w dobrej formie i potwierdzali to wynikami. Zawody ukończyli wszyscy startujący.Po wyścigu zostali oni zaproszeni na bezpłatny masaż do stanowiska Feel It Therapy!

W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Drach-Kowalczyk. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się ratownik z CRS Bielany Sergiusz Sobczykz imponującym łącznym czasem 56 minut.  Naszemu koledze składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy zawodnicyotrzymali na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali ponadto pamiątkowe statuetki.

– Chcieliśmy zorganizować atrakcyjną imprezę w sezonie zimowym w którym triathlon jest trochę uśpiony – podsumowuje Sebastian Karaś. – Jak pokazały wyniki, a także zainteresowanie ze strony uczestników udało się to nam całkiem dobrze.