Dbałość o bezpieczeństwo użytkowników  można  uznać w CRS Bielany nawet  za priorytet. Systematycznie przeprowadzane są  szkolenia pracowników i  próbne ewakuacje. Ostatnia  ewakuacja odbyła się 21 czerwca.

Udział w próbnej ewakuacji wziął cały personel oraz osoby w nim przebywające.  Celem było sprawdzenie  zachowania pracowników w sytuacjach zagrożenia oraz przygotowania do współpracy z przybyłymi na miejsce zdarzenia służbami ratowniczo-gaśniczymi.     Przebywające w budynkach osoby skierowane zostały na zewnątrz. Po zakończeniu sprawdzono, czy wszyscy opuścili zagrożone miejsca.
Analogiczne ćwiczenia odbyły się w obu obiektach CRS Bielany, czyli zarówno przy ulicy Lindego 20, jak i przy ulicy Conrada 6.
Próbna ewakuacja nie jest oczywiście celem samym w sobie. Chodzi głównie o sprawność działań w  obliczu niebezpieczeństwa pożarowego lub innego zagrożenia. Może to być również wybuch gazu lub podłożenie ładunku wybuchowego. Liczy się wówczas każda chwila. Przygotowanie na takie sytuacji jest niczym ćwiczenie na poligonie. Najlepiej gdy nie trzeba będzie sprawdzać nabytych umiejętności w praktyce, ale  nie zaszkodzi być na to gotowym.