Zapowiadana przez władze dzielnicy i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja stała się faktem. Nad boiskiem do piłki nożnej w Parku Olszyna pojawiła się hala pneumatyczna.

Od teraz z boiska będzie można korzystać przez cały rok. W okresie jesienno zimowym znajdzie się ono pod zadaszeniem w specjalnie zamontowanej hali. Hala ta będzie demontowana wiosną. Proces ten nie zakłóci w żaden sposób możliwości korzystania z boiska. Użyta technologia umożliwia bowiem wyjątkowo szybki montaż oraz demontaż hali. Cały proces trwa zaledwie jeden dzień. Jest to możliwe dzięki niezwykle lekkiej i elastycznej konstrukcji.

Wdrożenie tego właśnie projektu zostało poprzedzone gruntowną analizą. Zamontowanie hali pneumatycznej jest kilkakrotnie tańsze od budowy hal stałych. Można dostrzec również inne korzyści. W okresie zimowym nawierzchnia boiska będzie chroniona przed śniegiem i lodem. Pojawienie się nowego całorocznego obiektu powinno też odciążyć obecnie udostępniane hale sportowe. Przyczyni się to do łatwiejszego dokonania rezerwacji przez osoby chcące skorzystać z boisk. Jest też rzeczą oczywistą, że  poprawią się warunki do trenowania w miesiącach zimowych.

Na oficjalne otwarcie hali 3 listopada przybyło wielu znakomitych gości. Był rektor AWF Andrzej Masztalerz, dyrektorzy placówek oświatowych, prezesi klubów sportowych, przedstawiciele straży miejskiej, straży pożarnej i policji. Zarząd dzielnicy Bielany reprezentował burmistrz Tomasz Mencina oraz zastępcy Włodzimierz Piątkowski i Grzegorz Pietruczuk. Nie zawiedli również bielańscy radni.

Wszyscy oni uczestniczyli w ceremonii otwarcia. Gości powitał burmistrz dzielnicy. Później po oficjalnych wystąpieniach  zebrani mogli obejrzeć profesjonalny pokaz żonglerki. Był również tort. Upominki otrzymały zarówno uczestniczące w ceremonii dzieci jak i zaproszeni goście. Na szczęśliwy początek w imieniu wykonawcy  10 piłek  przekazał  Tomasz Domagała. Oddano też pierwsze strzały piłką na bramkę.

–  Bardzo mnie cieszy otwarcie hali na „Syrence” – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk –  Od dawna zabiegałem o realizację tego projektu. Kierowano do mnie  pytania czy taka hala może na Bielanach powstać. Teraz w końcu ją mamy. Dziękuję  bardzo wszystkim pracownikom CRS Bielany, którzy przyczynili się do uruchomienia obiektu. – dodaje.

Pod przykryciem znajduje się obecnie powierzchnia o wymiarach 56×30 metrów. Wewnątrz  można dostrzec instalację oświetleniową oraz system ogrzewający pomieszczenie. Zamiar korzystania z boiska zgłaszają już kluby, szkoły oraz stowarzyszenia sportowe. Boisko będzie  jednak dostępne także dla chcących wynająć obiekt grup zorganizowanych. Warto zatem się zdecydować teraz, gdy w grafiku są jeszcze wolne terminy.

Zapraszamy zainteresowanych korzystaniem z naszego boiska – podsumowuje dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak – Gałkowska. – Oddajemy do dyspozycji obiekt o wysokim standardzie.  Nie będzie już przerw zimowych. Zamiast tego, na co bardzo liczę, będziemy mieli ruch przez cały rok.