Na pływalni CRS Bielany w dniach 15 i 16 kwietnia odbył się Piąty Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej.

Startowali zawodnicy z kilkunastu klubów. Oprócz młodzieży z polski udział w mitingu wzięli zawodnicy ze Szwecji, Niemiec, Ukrainy, Czech i Łotwy.

W sumie około 80 zawodniczek i zawodników.

Celem imprezy było upowszechnianie sportu masowego wśród młodzieży niesłyszącej oraz integracja z partnerami z zagranicy.

Zawodnicy startowali na dystansach 25, 50 i 100 metrów. Rywalizacja odbywała się w stylu klasycznym, zmiennym, motylkowym, grzbietowym oraz dowolnym. Ponadto startowały sztafety mieszane 4×25 i 4×50 metrów.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale, a najlepsza zawodniczka i zawodnik w każdej z kategorii wiekowych także puchary. Puchary i dyplomy przewidziane zostały również dla trzech najlepszych drużyn.

Dekoracji dokonywała m.in. Anna Szymczak – Gałkowska Dyrektor CRS Bielany. Organizatorem mitingu był Polski Związek Sportu Niesłyszących, a współorganizatorem Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych „IG – Warszawa oraz Instytut Głuchoniemych im. J. Falkowskiego w Warszawie.

Zawodom przyglądał się Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej. Zdjęcie. Miting Pływacki Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej.