W dzielnicy Bielany pojawiły się różowe skrzyneczki. Można znaleźć je również w innych częściach Warszawy. Niektórzy patrzą i ze zdumieniem zadają pytanie, a co to takiego?

Czym zatem jest różowa skrzyneczka i czemu ma służyć? Spieszymy z wyjaśnieniami. W skrzyneczce znajdują się środki higieniczne dla kobiet. Wszystko po to, aby walczyć z wykluczeniem menstruacyjnym. Według raportu poświęconego analizie zdrowia i higieny menstruacyjnej blisko 500 milionów kobiet na świecie nie może bowiem zadbać o higienę podczas okresu. Również w Polsce co piątej kobiecie zdarza się, że nie ma  pieniędzy na zakup środków do higieny intymnej. Sposobem, aby zmienić tę sytuację i wyrównać szansę są właśnie różowe skrzyneczki.

Takie skrzyneczki znajdziecie już w CRS Bielany. Trzy zamontowane są w obiekcie przy ulicy Lindego 20. Po jednej na pływalni przy ulicy Conrada 6 oraz na obiektach Orlika i Syrenki. Znajdują się one też w Urzędzie Dzielnicy Bielany, w placówkach bibliotecznych i w kilku innych miejscach.

Udało nam się ustalić, że kolejne skrzyneczki zostaną niebawem zamontowane w bielańskich szkołach.

 

Na pierwszym tle widać otwartą różową skrzyneczkę ze środkami higieny takimi jak podpaski, tampony. Skrzyneczka jest zamontowana w jasnej, białej łazience CRS Bielany.

 

Na pierwszym tle widać zamkniętą różową skrzyneczkę ze środkami higieny takimi jak podpaski, tampony. Skrzyneczka jest zamontowana w jasnej, białej łazience CRS Bielany. Nad nią wisi różowy plakat z informacjami na temat akcji oraz objaśnieniami.

 

Na pierwszym tle widać różowy plakat z informacjami na temat akcji oraz objaśnieniami dotyczącymi akcji różowych skrzyneczek.