W Centrum Rekreacyjno-Sportowym na Bielanach odbyły się 28 lutego zawody triathlonowe. Ta niezwykle wymagająca dyscyplina przeznaczona dla zawodników o wyjątkowej kondycji i samozaparciu była doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem sezonu.

Organizatorem zawodów, którym patronował Burmistrz Dzielnicy Bielany był Polski Związek Triathlonowy przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany oraz CRS Bielany. Udział w zmaganiach wzięło 131 zawodników i zawodniczek. Warunkiem uczestnictwa w imprezie, odbywającej się w reżimie sanitarnym i bez udziału kibiców było posiadanie przez zawodnika ważnej licencji. Uczestnicy zostali podzieleni na 11 grup. Do każdej z grup przydzielono 12 zawodników. Na początek zawodnicy mieli do przepłynięcia 600 metrów. Zaraz potem musieli pokonać 15 kilometrów na rowerze stacjonarnym, a na koniec przebiec 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Wszystkie konkurencje odbyły się w zamkniętym kompleksie sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20. Pierwsi zawodnicy wystartowali już o godzinie 8.30. Nie było łatwo! Dla konkurencji wyznaczony został bowiem limit czasowy wynoszący 80 minut. W przypadku, gdyby zawodnik nie zdołał pokonać wymaganego dystansu w wyznaczonym czasie nie zostałby sklasyfikowany. Na szczęście uczestnicy byli w dobrej formie i potwierdzali to wynikami. Zawody ukończyło 112 startujących. Ostatni ze sklasyfikowanych zawodników uzyskał czas 1 godzinę 2 minuty 38 sekund.

Wśród startujących wypatrzyliśmy Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Kropiewnicka. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Sebastian Karaś z imponującym wynikiem 33 minuty 52 sekundy.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli „Warsaw Indoor Triathlon 2021” otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali ponadto statuetki.

Wyścig został zorganizowany w ramach Indoor Triathlon Series 2021.

WYNIKI:

KOBIETY

  1. Agnieszka Kropiewnicka – 40 minut
  2. Katarzyna Jonio – 41 minut
  3. Aleksandra Krawczyk – 42 minuty 4 sekundy

MĘŻCZYŹNI

  1. Sebastian Karaś – 33 minuty 52 sekundy
  2. Maciej Ogrodnik – 35 minut 10 sekund
  3. Patryk Gąsior – 35 minut 16 sekund

 

zawodnicy na rowerach stacjonarnych, w tle hala sportowa wraz z banerami

pływający zawodnicy na pływalni CRS Bielany, za zdjęciu nie widać dokładnych postaci, za to widać plusk wody

Duża ilość mężczyzn na bieżniach na tle hali sportowej, po środku sali wyznaczony tor dla przechodzących wraz z logami sponsowrów

bardzo duża ilość medali w kolorystyce czarno-czerwono-białej na niebieskim obrusie dla zawodników triathlonu

pływający zawodnicy przygotowujący się do startu w zawodach, na pierwszym planie Burmistrz Dzielnicy w tle pływalnia CRS Lindego

Dekoracje zawodników triathlonu. Trzy osoby dorosłe na podium oraz wręczający im nagrody w postaci statuetek mężczyzna. Mężczyzna jest Burmistrzem Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. W tle drabinki oraz baner CRS Bielany z dużą ilością malutkich logo.

Na pierwszym planie Burmistrz Dzielnicy biorący udział w triathlonie, biegnący na bieżni. W tle hala sportowa i okna wychodzące na zewnątrz.