Kiedy zaczyna grać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nikt nie pozostaje obojętny. Pobijane są kolejne rekordy zbiórek pieniężnych, a ludzie otwierają serca na potrzeby innych. Do akcji przyłącza się coraz więcej osób i stowarzyszeń.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy słychać było również w obiektach CRS Bielany.

Dzień rozpoczął się na sportowo.  W hali pneumatycznej przy ulicy Rudzkiej o godzinie 10.00.  zainaugurowano turniej piłkarski. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Każda z drużyn, która przystąpiła do rozgrywek wniosła 400 złotych wpisowego. Meczom towarzyszyły licytacje gadżetów sportowych. Pieniądze trafiały bezpośrednio do puszek WOŚP.

Niedługo  potem, bo o 11.30. na basenie przy ulicy Lindego rozpoczęły się zawody pływackie dla maluchów. Od strony  technicznej nad ich przebiegiem czuwał Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany.

Po południu w hali sportowej CRS Bielany zaczęła się główna impreza dzielnicowa zorganizowana przez stowarzyszenie Razem dla Bielan. Trwała ona od godziny 15.00 do 19.00. Pojawiło się mnóstwo atrakcyjnych fantów. Do zdobycia była m.in. piłka nożna z mistrzostw świata w Brazylii oraz hulajnogi i deskorolki. Zainteresowaniem cieszyła się licytacja starych płyt winylowych. Licytacjom towarzyszyły występy artystyczne i wokalne. Można było zobaczyć pokaz w wykonaniu szkoły tańca hawajskiego, występy cyrkowe, eksperymenty fluorescencyjne i pokazy iluzjonistyczne. Dla dzieci były dmuchańce, loterie fantowe i inne niespodzianki. Na wszystkich gości czekał kącik gastronomiczny, a w nim ciasta i pizza. Bielańskie Babki zadbały natomiast o gorące i aromatyczne napoje.

Wszystkie zebrane w trakcie imprez środki zostały przekazane do Sztabu Warszawskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.