W hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się zawody wioślarskie! Nie, to nie żart.  Rywalizowano bowiem na ergometrach wioślarskich, a do tego specjalnych kilkusetmetrowych torów na wodzie nie potrzeba.


Zawody odbyły się w ramach programu Wioślarski Tytan Warszawy 2016. Impreza organizowana od 2014 roku przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych. W poprzednich dwóch latach w rywalizacji  wzięło udział kilka tysięcy uczestników.
Tegoroczna trzecia edycja odbędzie się na terenie siedmiu dzielnic Warszawy. Zadaniem startujących  jest pokonanie w jak najkrótszym czasie dystansu 500 metrów na wspomnianym ergometrze wioślarskim. Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki awansują do finału, który odbędzie się 8 czerwca w OSiR Wola.
Zawody w Centrum Rekreacyjno – Sportowym na Bielanach  były trzecimi w ramach  całego cyklu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego Maciej Śliwiński wraz z zastępcą burmistrza Bielan Grzegorzem Pietruczukiem i dyrektor CRS Bielany Anną Szymczak-Gałkowską.
W trakcie zawodów na hali sportowej można było spotkać wybitnych sportowców. Młodzież do rywalizacji zachęcała Agnieszka Renc – złota medalistka Mistrzostw Świata w wioślarstwie,  medalistka Mistrzostw Europy i wielokrotna mistrzyni kraju.
– Wiem, że Warszawa ma utalentowaną młodzież. Wierzę, że wśród gimnazjalistów znajdziemy prawdziwych tytanów wioślarstwa – powiedziała utytułowana zawodniczka – Kto wie, może w przyszłości zostaną oni mistrzami olimpijskimi?
Podobnie uważa prowadzący zawody na Bielanach Filip Fulara, zawodnik Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
– Wioślarstwo zasługuje na popularyzowanie – podkreślił – Dyscyplina ta ma piękne tradycje w naszym kraju. To nie tylko sport, to styl życia – dodał.
Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Do finału  z  dzielnicy awansowało pięć dziewcząt i pięciu chłopców  z I, II i III klasy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni statuetką Wioślarskiego Tytana Warszawy, medalem oraz okolicznościową koszulką z logotypem w której będą reprezentować dzielnicę w finale. Główną nagrodą jest jednak Profesjonalny Ergometr Wioślarski, który po wielkim finale przypadnie  szkole reprezentowanej przez zwycięskich zawodników.
–   Nie pierwszy raz zawody takie odbywają się na obiekcie CRS Bielany – podsumował Grzegorz Pietruczuk – Zawsze są jednak świetnie zorganizowane, a rywalizacja jest super.  Dlatego warto kontynuować ten projekt. Jestem przekonany, że za rok będziemy kibicować młodzieży po raz kolejny.

ZWYCIĘZCY ZAWODÓW W DZIELNICY BIELANY

Dziewczęta:

Klasa I – Wiktoria Bień – czas: 2:03.3
Klasa II – Zuzanna Kołsut – czas: 2:02.2
Klasa III – Karolina Rogosz – czas: 1:56.2

Chłopcy:

Klasa I – Adam Daniluk – czas: 1:49.3
Klasa II – Kennet Zakharian – czas 1:45.4
Klasa III – Jan Pilkiewicz – czas: 1:38.3Klasyfikacja w rywalizacji szkół:

1.    Gimnazjum nr 79
2.    Gimnazjum nr 71
3.    Gimnazjum nr 73
4.    Gimnazjum nr 75