10 marca na pływalni przy ul. Lindego 20 mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć Rafała Trzaskowskiego Prezydenta m.st. Warszawy.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „G-8 Bielany” (sekcja pływacka), trenerzy i władze klubu.

UKS G8 Bielany rozwinął się z małego, jednosekcyjnego klubu. Obecnie ma sześć sekcji, w tym najlepszą w Polsce juniorską sekcję pływacką, która wychowała już trzech olimpijczyków, a obecnie ma pretendentów do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Klub może się też poszczycić bardzo wysokimi wynikami zawodników w dyscyplinach tj.: pięciobój nowoczesny, triathlon i taekwondo olimpijskie.

Od kilku lat jest klasyfikowany w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów w Polsce (klasyfikacja Systemu Sportu Młodzieżowego).

fot. Oleksandr Danylov

wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego na terenie obiektu CRS Bielany. wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego na terenie obiektu CRS Bielany. wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego na terenie obiektu CRS Bielany. wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego na terenie obiektu CRS Bielany.