Gimnastyka artystyczna to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportowa. Jak interesujący to sport mogliśmy się przekonać 3 września. Tego dnia w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 odbyła się bowiem Warszawska Olimpiada Młodzieży w Relacji Klubowej w Gimnastyce Artystycznej.

Wystartowało około 60 zawodniczek III młodzieżowej klasy. Rywalizowały dziewczęta 10-letnie oraz młodsze. Mogliśmy zobaczyć je w układach tanecznych z obręczą oraz z piłką.

Dla ośmiu najlepszych zespołów przewidziane były dyplomy za wielobój, a dla trzech pierwszych również medale.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Warszawsko – Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych.

Warto dodać, że były to pierwsze zawody w gimnastyce artystycznej w ramach szerszego cyklu. Kolejne odbędą się 10 i 11 września , a wystartują w nich zawodniczki II i I klasy. Natomiast 25 września odbędą się finały we wszystkich klasach sportowych.

Więcej zdjęć na fanpage CRS Bielany.

zawodniczka podczas zawodów z gimnastyki artystycznej zawodniczka podczas zawodów z gimnastyki artystycznej zawodniczka podczas zawodów z gimnastyki artystycznej