Na boisku Syrenki w Parku Olszyna odbyły się 21 sierpnia wyjątkowe zawody. Szlachetny cel przyciągnął około 150 dzieci. „zaWODY dla AFRYKI”, gdyż taką nazwę nadano imprezie zostały zorganizowane przez CRS Bielany na terenie kompleksu boisk SYRENKA w Parku Olszyna.

Impreza była elementem szerszego cyklu edukacyjnego organizowanego pod szyldem UNICEF. Podobne imprezy odbyły się także w innych dzielnicach Warszawy a ich zwieńczeniem będzie Wielki Finał akcji w Parku Fontann w czwartek 23 sierpnia. Dzisiejsza nasza impreza była wyśmienitą okazją, aby dzieci dowiedziały się jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie.  Rozmawialiśmy o tym jak ważna jest woda w życiu człowieka i o tym, że należy ją oszczędzać.

 

CRS Bielany przygotowało dla dzieci pięć konkurencji związanych z wodą. Był więc tor przeszkód z kubkiem wody, rzut piłką do basenu z wodą, wodna drabinka, hula hop oraz konkurencja polegająca na skoku na odległość z kubkiem wody. W ostatnim przypadku główną trudnością było wykonanie jak najdalszego skoku nie wylewając nawet kropli. W trakcie zawodów dzieci mogły również  pobawić się na pneumatycznej zjeżdżalni lub dmuchanym torze przeszkód. Mogły też wziąć udział w quizie na temat wody.

 

Pogoda nam dziś dopisała, a pragnienie gasiła nam woda, którą zapewniły Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Cisowianka. Każdy z uczestników otrzymał na koniec drobne upominki, które przygotował UNICEF, MPWiK oraz CRS. Wręczył je zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.  Imprezę zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

 

Oczywiście nie oznacza to końca efektów jakie są następstwem imprezy, w która włączyły  się dzieci z całej Warszawy. Jak przystało na „zaWODY dla AFRYKI” zebrane przez dzieci „punkty” za udział w konkurencjach zaowocują przekazaniem przez 4F oraz Cisowiankę, pieniędzy  pozwalających na zakup przez UNICEF 26 pomp wodnych w Afryce .