12 lutego w CRS Bielany odbyły się zawody triathlonowe. Ta niezwykle wymagająca dyscyplina była  wręcz idealną okazją do sprawdzenia formy przed  zaczynającym się sezonem.

W Indoor Triathlon  Series, gdyż taką nazwę nosiła impreza wzięło udział  120 zawodników.   Na początek tego żelaznego wyzwania  uczestnicy mieli do przepłynięcia 600 metrów na 25 metrowym basenie. Zaraz potem musieli pokonać 15 kilometrów na  rowerze  magnetycznym, a na koniec przebiec 3 kilometry na bieżni mechanicznej. Ograniczeń wiekowych nie wprowadzono. Najstarszy z uczestników miał 72 lata.

Wszystkie konkurencje odbywały się w zamkniętym kompleksie sportowym CRS Bielany. Pierwsi zawodnicy wystartowali już o godzinie ósmej rano. Uczestnicy zostali podzieleni na 11 grup. Do każdej z grup przydzielono 12 zawodników. Nie było łatwo!  Wyznaczony został bowiem limit czasowy wynoszący 80 minut.  Na szczęście uczestnicy byli w dobrej formie i potwierdzali to wynikami.

Organizatorem zawodów był Sport Evolution.  Współorganizatorami: Urząd Dzielnicy Bielany i CRS Bielany. Sponsorami: TechnoGym, Calypso oraz Cisowianka.

Była to już szósta edycja zawodów. Po raz trzeci zawody odbywały się w CRS Bielany.

Więcej zdjęć na fanpage CRS Bielany.

 

12.03.2023 Warszawa
Indoor Triathlon Series
Fot. Bartłomiej Zborowski
12.03.2023 Warszawa
Indoor Triathlon Series
Fot. Bartłomiej Zborowski