Na pływalni CRS Bielany przy ulicy Conrada 6 odbyły się 27 kwietnia zawody finałowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczęta reprezentujący 18 dzielnic.

Otwarcia imprezy dokonał zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Andrzej Malina w towarzystwie Prezesa UKS G-8 Bielany Dariusza Czerwonki, Dyrektor SP nr 263 Moniki Gawryjołek i Zastępcy Dyrektora CRS Bielany Agnieszki Pawlak. Wystartowali zawodnicy i zawodniczki z roczników 2009-2012. W sumie 144 chłopców i tyle samo dziewcząt. Rywalizację rozpoczęły sztafety. Potem odbywały się konkurencje indywidualne. Pływano, zależnie od rocznika na dystansie 25 lub 50 metrów, rywalizując w stylu grzbietowym, dowolnym i klasycznym.

Każdą z dzielnic reprezentowała szkoła, której uczniowie okazali się najlepsi w zmaganiach na szczeblu dzielnicowym. Można zatem uznać, że były to mistrzostwa najlepszych stołecznych szkół. Bielany reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 263. Reprezentantki i reprezentanci Bielan nie zawiedli. Dziewczęta zwyciężyły w łącznej punktacji, a chłopcy zajęli trzecie miejsce.

Organizatorem zawodów był SZS Warszawy i Województwa Mazowieckiego, a współorganizatorem UKS G-8 Bielany oaz CRS Bielany.

Stół z granatowym obrusem i medalami Pływalnia podczas zawodów