Na Bielanach odbył się 29 września IV Triathlon Bielański. Równoległe przeprowadzano zawody dla dzieci w aquathlonie. Mimo, że to niezwykle wymagające konkurencje do zawodów przystąpiło 130 uczestników.

Triathlon obejmował pływanie na 400 metrów, jazdę rowerem na dystansie 8 kilometrów oraz bieg na trasie 2 kilometrów. Prawo startu miały osoby urodzone w 2002 roku oraz starsze. Do aquathlonu rozgrywanego w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży mogli przystąpić natomiast zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi. Aby zaliczyć konkurencje musieli przepłynąć 200 metrów oraz przebiec 1 kilometr. Oczywiście organizatorzy uwzględnili podział na kilka kategorii wiekowych.

 

Pływanie odbywało się na basenie CRS Bielany przy ulicy Lindego. Potem zawodnicy przenieśli się do Parku Młocińskiego w którym odbył się etap rowerowy i bieg. Dodatkowe utrudnienie stanowiły limity czasowe. Limit w konkurencji pływackiej wynosił 15 minut. Limit czasu jazdy na rowerze oraz biegu określony został granicą 60 minut. Ciekawostką był bardzo przejrzysty system zawodów. Zarówno wyścig rowerowy, jak i bieg odbywały się bowiem „na dochodzenie”. Pierwszy więc wystartował najszybszy zawodnik w pływaniu. Kolejni zawodnicy startowali w odstępach odpowiadających starcie czasowej do zwycięzcy pływania. Oznaczało to, że po trzeciej konkurencji pierwszy zawodnik na mecie będzie też zwycięzcą zawodów.

 

Zawody zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany, a współorganizatorami byli CRS Bielany i UKS

G-8 Bielany. Od strony technicznej nad przebiegiem rywalizacji czuwał wykonawca, którym była Fundacja Fabryka Sportu.

 

– To bardzo wymagająca  dyscyplina – ocenił przyglądający się konkurencjom zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. – Sam trenuję triathlon i wiem jak wiele wysiłku wymaga przygotowanie się do startu w tego typu zawodach. Dlatego gratuluje wszystkim już samego uczestnictwa.

 

Pamiętano o nagrodach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulkę z okolicznościowym nadrukiem.  Każdy mógł również skorzystać z gorącego posiłku. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach aquthlonu i triathlonu otrzymali natomiast statuetki, a zdobywcy drugich i trzecich miejsc dyplomy.

 

 

pdf  Regulamin IV Triathlonu Bielańskiego